Միջին դպրոցի մուտքի ճամբար

18519945_1443631385712032_9081828497772495546_n«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի Միջին դպրոցը օգոստոսի 7-11- ը մեկնարկում է ճամբարային 9- րդ փուլը։

Ճամբարը կազմակերպվում է ինչպես հանրապետության դպրոցների 5-8-րդ դասարանների, այնպես էլ արդեն կրթահամալիրում սովորելու դիմած սովորողների համար:

Ճամբարը պարտադիր է բոլոր այն (ոչ սեբաստացի) պատանիների համար, ովքեր նպատակ ունեն, ուզում են սովորել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի Միջին դպրոցում:

Ճամբարականների անհրաժեշտ մեդիահմտությունների ուսուցումը և ներառումը կազմակերպվելու է սովորող-սովորեցնող նախագծի համաձայն։ Պատասխանատուներ՝ Անուշ Թադևոսյան, Մարինե Ասատրյան։

Ճամբարի օրական վարձավճարը` 2000 դրամ:

Ճամբարային օրակարգի քաղաքային փուլի պարտադիր բաղադրիչներ

Երկանգամյա սնունդ
Նախագծային գործունեություն

 

Ճամբարային օրակարգ.

1-ին օր. երկուշաբթի

09․00 –10․00 – Առավոտյան մարմնամարզություն

10․00 – 10․30 – Ոսկերչության ժամ

10․30 – 11․30 – Այցելություն լողավազան

11․30 – 12․00 – Ընդմիջում-նախաճաշ

12․00 – 13․00 – Ինտելեկտուալ խաղի անցկացում․ այլ կերպ

13․00 – 14․00 – Ծաղրանկարչության ժամ – երեխաները նկարում են իրենց սիրելի հերոսների ծաղրանկարները և հերոսներին տալիս իրենց նախընտրած անունը

14․00 – 14․30 – Երաժշտության ունկնդրում

14․30 -15․00 – Ընդմիջում–ճաշ

15․00 – 16․00 –Տեսանյութի դիտում, օրվա ամփոփում։

2-րդ օր․ երեքշաբթի

09․00 – 10․00 – Առավոտյան մարմնամարզություն, վոլեյբոլ

10․00 – 10․30 – Բակային աշխատանքներ՝ ծառերի, ծաղիկների ջրում, խնամք

10․30 – 11․30 – Այցելություն լողավազան, ջրային խաղերի կազմակերպում

11․30 – 12․00 – Ընդմիջում – նախաճաշ

12․00 – 13․00 – Մեդիահմտությունների ժամ

13․00- 14․00 – Ընթերցանության ժամ, քննարկում

14․00 – 14․30 – Խեցեգործություն

14․30 – 15․00 – Ընդմիջում – ճաշ

15․00 – 16․00 – Ֆիլմի դիտում, օրվա ամփոփում։

3-րդ օր․չորեքշաբթի

09․00 – 10․00 – Բացօթյա խաղեր՝ օղակ, պարան, գնդակով խաղեր

10․00 – 10․30 – Ոսկերչության ժամ

10․30 – 11․30 – Այցելություն լողավազան

11․30 – 12․00 – Ընդմիջում – նախաճաշ

12․00 – 13․00 – Խաղ-ասոցիացիաներ (ճամբար թեմայով)

13․00 – 14․00 – Թեմատիկ մնջախաղ

14․00 – 14․30 – Սեղանի թենիս

14․30 – 15․00 – Ընդմիջում – ճաշ

15․00 – 16․00 – Մեդիահմտությունների ժամ, օրվա ամփոփում։

4-րդ օր․ հինգշաբթի

09․00 – 10․00 – Առավոտյան մարմնամարզություն, բասկետբոլ, թենիս

10․00 – 10․30 – Կարծրատիպերի քանդում «Մասնագիտություններ» թեմայով

10․30 – 11․30 – Այցելություն լողավազան

11․30 – 12․00 – Ընդմիջում – նախաճաշ

12․00 – 13․00 – Ուսուցողական խաղ․ «Պիտակներ»

13․00 – 14․00 – Ինչպես ճիշտ խոսել․ գրքի ուսումնասիրում և քննարկում

14․00 – 14․30 – Սեղանի խաղեր – շախմատ

14․30 – 15․00 – Ընդմիջում – ճաշ

15․00 – 16․00 – Նկարչություն երաժշտության ներքո, օրվա ամփոփում։

5–րդ օր․ ուրբաթ

09․00 – 10․00 – Բակային խաղեր, պար

10․00 – 10․30 – Ոսկերչություն

10․30 – 11․30 – Այցելություն լողավազան

11․30 – 12․00 – Ընդմիջում – նախաճաշ

12․00 – 13․00 – Նախընտրած պատմական կերպարի բնութագրում և վերլուծություն

13․00 – 14․00 – Մեդիահմտությունների ժամ

14․00 – 14․30 – Սուսերամարտ

14․30 – 15․00 – Ընդմիջում – ճաշ

15․00 – 16․00 – Տեսանյութի դիտում․«Գուշակիր ո՞վ է», օրվա ամփոփում։